• « назад
  • 1
  • вперед »
  • 02 May 2024 @ 23:07 CET
  • 19 Dec 2018
#1 Posted: 16 Mar 2024 @ 16:10 CET quote
  • 0

To whom it concerns,

Turkey Channel admin: MAUDA has muted me for 10 day without any significant reason. When I ask him for what the reason ? He replied as i like it in that way shut the f*ck up then he laughed and said to me go buy unmute from shop. To warn you these kind of snide people is harming Iccup image. I kindly request you to unmute my Account: EXPUGNO

Thank you in advance.

Old comment

Noble

Actively supports iCCup

• 19 Dec 2018
#2 Posted: 16 Mar 2024 @ 16:30 CET quote
  • 0

www.iccup.com the screen shot which contains his expressions is available in this link.

Old comment

Noble

Actively supports iCCup

• user online
  • 22 Oct 2020
#3 Posted: 16 Mar 2024 @ 17:32 CET quote
  • 0

You can appeal the admin's decision here

this admin will review your complaint

each screenshot is valid only when the /time command is typed

Sincerely MR.SANJAR

Old comment
  • 19 Dec 2018
#4 Posted: 16 Mar 2024 @ 18:22 CET quote
  • 0

Thank you for your attention. I will talk about the issue with RahATSIZ. I hope he will understand my situation. If he doesn't i will explain my problem in details via links you shared.

Edited by expugno (16 Mar 2024 @ 18:22 CET)
Old comment

Noble

Actively supports iCCup

Turkey Community Manager
TR iCCup.RaHaTSIZ [ Turkey Community Manager ]
  • yesterday @ 23:46 CET
  • 18 Nov 2022
#5 Posted: 16 Mar 2024 @ 21:24 CET quote
  • 0

Merhaba,

Öncelikle bizimle türkçe iletişim kurabilirsiniz. çünkü türkçe dil desteğimiz var ve çok şükür hepimiz türk yöneticileriz. Konunuza gelince olayı detaylıca tüm yanları ile inceledim. Öncelikle elinizdeki kanıt geçersiz bir kanıt. çünkü hem kanıtınız üzerinizde kesme işlemi uygulanmış hem de /time komutu içermiyor. ayrıca aranızda geçen konuşmanın öncesi ve sonrası ile ilgilide hiç bir şey göremiyorum.

Ayrıca 10 gün mute almanızın sebebi açılan bir ticket'daki cezanızdan ötürü. oldukça ağır küfürler sarfetmişsiniz ve bunların içerisinde kutsal ramazan ayında dine olan küfürlerde mevcut. bunların hepsini üzülerek okudum.sonuç olarak verilen karar doğrudur. ayrıca konuşmaların devamındaki "istediğimi yaparım bana hiç bir şey olmaz" tavrınızda malesef hiç hoş değildir. umarım hatanızı anlarsınız ve bu tarz bir şeyin devamı olmaz.

image

Old comment
  • « назад
  • 1
  • вперед »
Locked Topic